Aktualności

________________________________________________________________________________________________________________________________

24 kwietnia – Promocja Rocznika Sopockiego 2024

Drodzy przyjaciele, drodzy Sopocianie – to już – Rocznik Sopocki 2024!

Z radością zapraszamy na promocję i spotkanie z twórcami Rocznika Sopockiego 2024, które odbędzie się 24 kwietnia 2024 o godzinie 18:00 w Dworku Sierakowskich.

Do zobaczenia!

25 kwietnia – Czwartkowy Wieczór Muzyczny

26 kwietnia – wernisaż Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza

Od 26 kwietnia do 10 maja będziemy mieli zaszczyt prezentować twórczość Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza, sopockiego artysty, performera, choreografa, obecnie tworzącego w Berlinie. Wystawa pt. „Taping Art” to prace wykonane w technice tapingu oraz elementy, wykorzystywane przez artystę w swoich performance’ach.

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz w latach 1987-1995 był tancerzem i asystentem choreografa w Teatrze Ekspresji w Sopocie. Brał udział we wszystkich realizacjach scenicznych i filmowych teatru. Od 1995 roku prowadził własny teatr Patrz Mi Na Usta; najpierw w Gdańsku, a od 1997 roku w Berlinie. Jako tancerz i choreograf współpracował z berlińskim teatrem Moving M3 i z Teatrem Babcia Zosia. Od 2005 roku współpracował z niemiecką performerką polskiego pochodzenia Mariolą Brillowską. Przez wiele lat związany był i przez wielu kojarzony z sopockim Sfinksem, dla którego tworzył choreografie do pokazów mody, performanceów i happeningów. Od 2013 roku Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz bierze aktywny udział w alternatywnych akcjach odbywających się w Berlinie i jego okolicach. Od 2016 roku zainteresowania artystyczne Krzysztofa Dziemaszkiewicza skupiają się na projektowaniu obiektów z materiałów pochodzących z recyclingu. Realizuje instalacje i formy przestrzenne w technice tape-art. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego i wielokrotny laureat Stypendiów Kulturalnych Marszałka Województwa Pomorskiego i Stypendiów Artystycznych Miasta Sopot.

27 kwietnia – Dobry Wieczór Piano

W najbliższej edycji cyklu wystąpi Dan Costa, brytyjski pianista jazzowy.

godz. 19.00 WSTĘP WOLNY

7 kwietnia

Hospicjum Bursztynowa Przystań oraz Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zapraszają na koncert charytatywny „W krainie pieśni, opery i musicalu”, który odbędzie się 7 kwietnia 2024 w Dworku Sierakowskich.

Wystąpi Joanna Gośniowska-Budzisz (sopran) przy akompaniamencie pianistki Marty Kur.

W repertuarze arie Mozarta, pieśni Chopina oraz utwory z najznakomitszych musicali.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej pomocy!

WSTĘP PŁATNY w formie cegiełki na hospicjum – 40 zł/os.

6 kwietnia

6 kwietnia, w sobotę, w Dworku Sierakowskich wystąpi Nik Sheva, pianista, perkusista i kompozytor. Artysta przyjeżdża prosto z Londynu, gdzie mieszka i tworzy, aby dać jedyny w Polsce koncert, właśnie u nas – w Dworku Sierakowskich.

Serdecznie zapraszamy do Dworku!

WSTĘP WOLNY

– – –
Nik Sheva to neoklasyczny pianista, kompozytor i perkusista pochodzący z Ukrainy, a obecnie tworzący w Londynie.
Urodzony w 1994 roku,edukację muzyczną rozpoczął w wieku 14 lat, w Konserwatorium w Vicenzy we Włoszech. Przez cztery lata studiów poznawał muzykę Bacha, Schumanna, Beethovena, Chopina, Rachmaninowa. Miało to wpływ na jego własną styl, w którym łączy wpływy klasyczne z nutą nowoczesności.
W muzyce Nika tradycja spotyka się z nowoczesnością w świeży i ponadczasowy sposób.
W marcu 2023 roku przedstawił światu swoją pierwszą EP-kę „The Voyager” zawierającą pięć charakterystycznych dla niego utworów Następnie w sierpniu 2023 roku wydał album koncertowy „Live at Piano Smithfield”.
Oprócz gry na fortepianie Nik gra także na perkusji w swoich zespołach rockowych, Panic Atom i Dead Writers, a także jest inżynierem w firmie Ford tworzącym aplikacje na Androida.
Poprzez swoją muzykę Nik zaprasza słuchaczy do odkrywania świata, w którym klasyczne korzenie i współczesne wpływy łączą się, tworząc niepowtarzalną dla niego narrację.

4 kwietnia

Zapraszamy na pierwszy kwietniowy Czwartkowy Wieczór Muzyczny! W najbliższy czwartek, już jutro, wystąpi Classic Trio w składzie:
Małgorzata Bętkowska – flet
Ewa Witczak – wiolonczela
Jacek Szczepański – fortepian

Zapraszamy!

Wstęp niezmiennie bezpłatny

3 kwietnia

3 kwietnia w Dworku Sierakowskich ponownie, gościnnie wystąpi Jan Kondrak z koncertem „Cohen-Okudżawa-Dylan-Sting”. Będzie to autorska interpretacja dobrze wszystkim znanych utworów tytułowych artystów. Serdecznie zapraszamy!

Jan Kondrak jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

Koncert Jan Kondrak „Cohen-Okudżawa-Dylan-Sting”
Dworek Sierakowskich, 3 kwietnia 2024, g. 19.00

Bilety: https://biletyna.pl/…/JAN…/Cohen-Okudzawa-Dylan-Sting

2 kwietnia

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład przybliżający sylwetkę Macieja Chimiaka, zmarłego w ubiegłym roku lekarza, społecznika, współzałożyciela Sopockiego Hospicjum Domowego, wieloletniego wolontariusza Gdańskiego Telefonu Zaufania, przyjaciela chorych. Wykład poprowadzi Aleksandra Szymańska-Bukowska.

Po wykładzie odbędzie się comiesięczne spotkanie Członków Towarzystwa Przyjaciół Sopotu dotyczące spraw bieżących i planów na przyszłość.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wspólne planowanie dalszych działań Towarzystwa Przyjaciół Sopotu!

g. 17:00 wykład

g. 18:00 spotkanie Członków TPS

28 marca

Zapraszamy w najbliższy czwartek na koncert fortepianowy Natalii Zaleskiej w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych.
Dworek Sierakowskich, 28.03.2024 g. 18:00

23 marca

Zapraszamy na sobotnie spotkanie sekcji rękodzielniczej. Spotkanie odbywa się na piętrze Dworku Sierakowskich i zrzesza wszystkich miłośników szeroko pojętego rękodzieła. Serdecznie zapraszamy również osoby, które dopiero chciałyby zacząć przygodę w tym temacie.

Sobota 23 marca g.14:00

________________________________________________________________________________________________________________________________

21 marca

W najbliższy czwartek w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych wystąpi Aleksandra Żebrowska – klawesynistka, pianistka, kameralistka, która zagra na fortepianie historycznym, który gościnnie stanie w naszej sali koncertowej!

Zapraszamy
WSTĘP WOLNY

16 marca

Dobry Wieczór Piano

16 marca w ramach cyklu Dobry Wieczór Piano wystąpi Jan Jarecki.

Jan Jarecki (1994 Świdnik) – pianista, kompozytor i aranżer. Studiował na Uniwersytecie Lubelskim, a następnie zrobił magisterium w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od przyjazdu na studia związany jest z trójmiejskim środowiskiem jazzowym, pracując m.in. w zespołach: Mietek Blues Band, Jan Konop Big Band, Paulina Porszke Ensemble, Maja Biesek Quartet i Loveina. Współpracuje m.in. z gdyńskimi teatrami Na Plaży i Gdynia Główna (autor muzyki do „Ballad Osiedlowych”), gdańską Operą Bałtycką i Chórem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wcześniej grywał też w Operze Lubelskiej.

16 marca

Promocja książki Anny Prabuckiej-Firlej

Mamy zaszczyt zaprosić na promocję książki „Wojna oczami nastolatki”. Książka pod redakcją naszej drogiej Anny Prabuckiej-Firlej jest zapisem wspomnień jej Mamy Agaty Zofii Prabuckiej, która jako ledwie nastolatka musiała zmierzyć się z realiami II Wojny Światowej i wszystkimi jej konsekwencjami. Anna Prabucka-Firlej po latach zebrała wspomnienia w całość i powstała książka wyjątkowa, poruszająca, ukazująca codzienne zmagania z wojenną rzeczywistością.

Zapraszamy Do Dworku Sierakowskich w najbliższą sobotę o godz. 12.00

14 marca

Czwartkowe Wieczory Muzyczne

W czwartek 14.03 w Dworku Sierakowskich recytacje Małgorzaty Brajner w akompaniamencie wiolonczeli Tadeusza Samerka.

14.03.2024 g.18.00 WSTĘP WOLNY